wenex

برج‌ها و مجتمع‌ها

با توسعه پرشتاب بافت شهری و افزایش روزافزون تعداد برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری بلندمرتبه در شهرهای بزرگ و به ویژه تهران، زیرساخت مخابراتی موجود در بسیاری از مناطق، دیگر پاسخگوی تقاضاهای متعدد شهروندان برای دریافت خط اتصال به سرویس اینترنت پرسرعت ADSL/VDSL نیست.

ارتباطات فرزانگان به‌عنوان شرکت سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت، آمادگی برقراری اتصال ADSL/VDSL و تأمین پهنای باند لازم را دارد؛ لیکن یکی از مشکلات موجود در محلاتی با تراکم جمعیتی بالا، نبود ظرفیت خالی ADSL در منطقه مخابراتی است. همچنین در بسیاری از موارد، فقدان خطوط تلفنی بر پایه کابل مسی، مانعی بر خدمات‌دهی این مجموعه به ساکنین است.

از سوی دیگر، برخی از برج‌ها یا مجتمع‌ها – چه مسکونی و چه اداری / تجاری – به دلایلی از جمله مخدوش نشدن امنیت حریم داخل ساختمان (به‌خاطر ورود و رفت‌وآمد مدام تکنسین‌های نصب و پشتیبانی فنی شرکت‌های مختلف) و کاهش هزینه‌ها (با خرید عمده)، تمایل به تأمین سرویس کل واحدهای مجموعه از یک سرویس‌دهنده مشخص را دارند.

به‌منظور پاسخ‌گویی به نیاز این بخش از مشتریان، ارتباطات فرزانگان راه‌حل جامعی برای این منظور در نظر گرفته است. در این روش، سرویس‌دهی از داخل خود هر مجتمع انجام می‌شود. در واقع یک مرکز کوچک سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت (با دستگاه DSLAM مشابه یک مرکز مخابراتی) از طرف ارتباطات فرزانگان در ساختمان نصب می‌شود که از طریق خط اتصال بی‌سیم (آنتن رادیویی که روی پشت‌بام ساختمان قرار می‌گیرد) به‌صورت ارتباط نقطه به نقطه (Peer-to-Peer) با مرکز اصلی (دکل) شرکت مرتبط شده و پهنای باند اختصاصی (Dedicated) دریافتی از مبداء را از طریق خط تلفن ثابت (ADSL/VDSL) و یا شبکه محلی (LAN) کابلی یا بی‌سیم (Wi-Fi) و یا حتی خطوط برق (PLC) بین تک‌تک واحدهای درخواست‌کننده پخش می‌کند. بدین‌ترتیب، کلیه واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، نظارتی و … می‌توانند از سرویس اینترنت پرسرعت و دیگر خدماتی که توسط این شرکت ارائه می‌شود، با بالاترین کیفیت و حداکثر امنیت استفاده کنند.
نکته مهم در این نوع اتصال، حفظ استقلال کامل واحدهاست؛ بدین مفهوم که هر واحد جداگانه به وینکس مراجعه و سرویس اینترنت پرسرعت مورد نظر خود را با سرعت و حجم ترافیک دلخواه سفارش می‌دهد.

نکاتی درباره برج‌های مسکونی

۱- امکان‌سنجی:

برای ایجاد ارتباط میان آنتن رادیویی برج با مرکز سرویس‌دهی ارتباطات فرزانگان به‌ وسیله امواج CPE، لازم است که این دو دارای خط دید مستقیم نسبت به یکدیگر باشند. از‌این‌رو، جهت بررسی چنین امکانی، ابتدا کارشناسان واحد فنی ارتباطات فرزانگان به محل موردنظر مراجعه ‌می‌نمایند. پس از امکان‏‌سنجی موقعیت مجتمع، می‌توان تجهیزات دریافت و توزیع اینترنت را در مجموعه نصب نمود.

لازم به ذکراست که پیش‌نیاز راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت به این روش، وجود حداقل ۲۴ متقاضی در یک برج یا مجتمع است. در ‌صورتی‌که تعداد متقاضیان کمتر از این باشد، امکان سرویس‌دهی با تعرفه معمول شرکت وجود نداشته و شرایط فروش متفاوت خواهد بود.

۲- عقد قرارداد با هیأت مدیره مجتمع:

ارتباطات فرزانگان به‌منظور تخصیص فضای فیزیکی در محل ساختمان توسط هیأت‌مدیره و واگذاری امتیاز ارائه سرویس اینترنت پرسرعت به ساکنین، قراردادی با هیئت مدیره مجتمع منعقد می‌نماید. شایان ذکر است که این قرارداد جدا از قراردادهایی است که با هر یک از ساکنین متقاضی سرویس اینترنت پرسرعت بسته خواهد شد.

۳- نصب تجهیزات:

کارشناسان واحد نصب ارتباطات فرزانگان، سخت‌افزارهای مورد نیاز را در زمان‌بندی مقرر نصب و راه‌اندازی خواهند نمود.

۴- عرضه سرویس به مشترکین:

ساکنان محترمی که درخواست برقراری سرویس اینترنت پرسرعت ارتباطات فرزانگان را دارند، می‌توانند همانند سایر متقاضیان با یکی از روش‌های حضوری یا غیر حضوری ثبت‌نام نموده و از سرویس موردنظر خود بهره‌مند شوند.

در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید به صفحه سؤالات متداول اینترنت برج‌ها و مجتمع‌های ارتباطات فرزانگان مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ارتباطات فرزانگان تماس حاصل فرمایید.

همچنین جهت درخواست خدمات اینترنت پرسرعت ارتباطات فرزانگان ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها، می‌توانید با تلفن 93110000 (داخلی 107) تماس بگیرید.

مزایای اینترنت برج‌ها و مجتمع‌های وینکس:
  • سرویس اینترنت خانگی مبتنی بر تکنولوژی روز TD-LTE
  • سرویس اینترنت سازمانی مبتنی بر TD-LTE
  • خدمات پهنای باند Wireless نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه
  • ایجاد شبکه های مجازی بر پایه تکنولوژی‌های TD-LTE، ADSL، VDSL، Broadband Wifi، VSAT
  • ارائه خدمت ثابت تلفن هوشمند با استفاده از تکنولوژی VoIP
  • سرویس اینترنت پرسرعت مبتنی بر ADSL و VDSL