wenex

پهنای باند (Bandwidth)

پهنای باند، ترجمه لغت به لغت اصطلاح Bandwidth است. در بعضی جاها این اصطلاح را «عرض باند» هم ترجمه کرده‌اند. اگر بخواهیم درک خوبی از معنای این اصطلاح داشته باشیم بد نیست به این مثال توجه کنید. اتوبانی را در نظر بگیرید، معمولاً هر اتوبان یا بزرگراه دارای چند خط (Line) یا باند (Band) است که ظرفیت این بزرگراه را معین می‌کند. مثلاً اگر بزرگراهی دارای 2 خط باشد طبیعتاً به طور هم‌زمان و از یک نقطه از بزرگراه فقط 2 عدد ماشین امکان عبور دارند و اگر بزرگراهی دارای 4 خط یا باند باشد به طور هم‌زمان 4 ماشین امکان عبور از کنار هم را دارند. خوب حالا کافی است در این مثال به جای ماشین، بیت‌(Bit) و به جای بزرگراه یا اتوبان، سیم یا فیبر نوری که در واقع محیط انتقال اطلاعات هستند، بگذارید.

مثال دیگری که می تواند به درک بهتر شما از این موضوع کمک کند، لوله‌های انتقال آب است. هر چقدر قطر لوله آب بزرگ‌تر باشد، امکان انتقال آب بیشتری از یک نقطه به نقطه دیگر را دارد. درست مثل پهنای باند، هر چه پهنای باند بیشتری داشته باشیم، امکان انتقال اطلاعات بیشتری از یک نقطه به نقطه دیگر را داریم. در واقع پهنای باند یا عرض باند به شما می‌گوید به طور هم زمان چند بیت می‌تواند از کنار هم رد شوند یا در طول محیط ارتباطی شما با شبکه جا‌به‌جا شوند.

مزایای پهنای باند فرزانگان پارس

  • امکان تامین تجهیزات ارتباطی به صورت امانی
  • امکان ارائه IP به تعداد مورد نیاز پس از توجیه فنی
  • راه‌اندازی و تحویل سرویس در کمترین زمان ممکن
  • ارائه نرم افزار مانیتورینگ اختصاصی برای کنترل میزان مصرف پهنای باند
  • پشتیبانی در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته
  • ارائه خدمات پشتیبانی حضوری به صورت رایگان
  • ضریب بالای سطح پوشش دهی شبکه با ایجاد بیش از 10 پاپ سایت در استان های تهران و البرز
چرا پهنای باند اختصاصی؟

ارتباطات فرزانگان پارس در حال حاضر تامین کننده پهنای باند اختصاصی اینترنت با سرعت بسیار بالا به سازمان ها و ارگان های دولتی ، موسسات مالی و اعتباری و بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ می باشد وبا در اختیار داشتن بستر های ارتباطی مختلف (فیبر –وایرلس – اینترانت –ADSL ) سطح وسیعی از کل کشور را تحت پوشش قرارداده است . شرکت ارتباطات فرزانگان پارس یکی از شرکتهای دریافت کننده پروانه FCP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بوده و یکی از پیشرفته ترین ساختارهای فنی در کشور را دارا می باشد. شبکه گسترده این شرکت با داشتن بیش از 20 پاپ سایت در استان های تهران و البرز بستری پایدار برای مشتریان فراهم می سازد. و با ارائه آدرس اینترنتی IP Address در سطح ایران به مشتریان خود این امکان را می دهد تا آدرس های اینترنتی اختصاصی خود را داشته و برای آن ها مسیر یابی نماید.