wenex

خدمات اینترنت ADSL

ADSL فناوری است که جهت برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با اینترنت، طراحی و در اختیار کاربران اداری و خانگی شرکت ارتباطات فرزانگان پارس قرار گرفته است. با بهره‌گیری از این فناوری، کاربران می‌توانند تنها با استفاده از یک خط تلفن، به صورت دائم و با سرعتی بالا به اینترنت متصل گردند.

ADSL در واقع نوعی از DSLهاست که ارتباط یا همان فرکانس‌های قابل دسترسی نامتقارن بوده و سرعت دریافت داده‌ها به مراتب بیشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا که سیگنال بر روی کابل‌های تلفن معمولی مسافت زیادی را نمی‌توانند طی کنند، ADSL در فواصل اندک قابل استفاده بوده که معمولاً کمتر از ۵ کیلومتر است.

در ADSL معمولی نرخ ارسال داده از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ کیلومتر (۵۰۰۰ فوت)از دفتر مرکزی یا پایانه اصلی، تا ۸ مگابیت بر ثانیه افزایش می‌یابد. حداقل نرخ دریافت داده نیز ۶۴ کیلو بیت بر ثانیه است که معمولاً به ۱۲۸ یا ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه نیز می‌رسد.

گفتنی است در فناوری +ADSL۲ وینکس، سرعت انتقال داده بالاتر از ADSL و مسافت قابل پوشش آن نیز بیشتر است. در این روش، سرعت دسترسی به اینترنت تا ۳ برابر بیشتر از روش ADSL می‌باشد. بدین منظور، سرعت دانلود داده‌ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداکثر Mb/s۲۵ یعنی بیش از ۳ برابر است. نکته دیگر در فناوری +adsl۲ وینکس، امکان ارائه خدمات به مشترکین تا مسافت ۸ کیلومتر نیز وجود دارد.